Cafeneaua Trandafirul-bleu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafeneaua Trandafirul-bleu

Imi doresc ca acest forum sa poarte amprenta celui care alege sa-si impartaseasca gandurile, sentimentele in scris sau imagini(poze), despre el, ea, viata, dragoste, prietenie
 
HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» BUNA DIMINEATA,LUNI!
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeToday at 8:26 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,SAMBATA !
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSat May 18, 2024 7:39 am by ana16

» sa numaram pana la infinit
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:56 am by ana16

» BUNA DIMIEATA,VINERI !
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:52 am by ana16

» Chat topic
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:45 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,JOI !
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeThu May 16, 2024 1:41 pm by ana16

» BUNA DIMINEATA,MIERCURI !
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeWed Mar 27, 2024 10:22 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,DUMINICA !
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSun Feb 04, 2024 1:17 pm by Guest

» CAND IARNA VINE....
Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSun Dec 03, 2023 3:32 pm by ana16

vizitatori
Ceai din coada soriceului Percent_0
Top posting users this month
ana16
Ceai din coada soriceului EmptyCeai din coada soriceului I_voting_barCeai din coada soriceului Empty 
Geo1000
Ceai din coada soriceului EmptyCeai din coada soriceului I_voting_barCeai din coada soriceului Empty 

 

 Ceai din coada soriceului

Go down 
2 posters
AuthorMessage
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitimeFri Feb 03, 2017 7:46 am

Ceaiul de coada şoricelului are proprietăţi astringente ce ajută la tratarea secreţiilor nazale, sau a lăcrimării ochilor cauzate de mucegaiuri, polen sau praf. Împotriva răcelilor, gripei şi a febrei,ceaiul de coada soricelului favorizează transpiraţia şi duce la scăderea temperaturii. De asemenea este util în tratarea unor infectii uşoare.
Ceai din coada soriceului 33lhwnr
Previne artrita reumatoidă
Circulatia sanguina este îmbunătăţită cu ceai de coada soricelului. El ajută la eliminarea acidului uric de la nivelul articulatiilor şi muşchilor şi ajută la o mai bună oxigenare a corpului. Coada soricelului este un bun diaforetic şi diuretic şi ajută la eliminarea toxinelor prin transpiraţie şi urină. Aceste efecte duc la prevenirea apariţiei problemelor reumatice şi articulare.

Fortifica sistemul imunitar Sleep flower lol! confused Ceai din coada soriceului 28qq5hc
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Re: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSat Feb 04, 2017 8:59 am

Ceaiul de MACESE !Ceaiul de macese este unul din cele mai cunoscute remedii populare. El este folosit de secole pentru cresterea imunitatii organismului si in general pentru a mentine starea generala de sanatate. Prin continutul de vitamine si minerale el devine eficient in tratamentul racelilor, tusei si gripei, reducerea colesterolului din sange si ameliorarea durerilor menstruale si de dinti.
Ceai din coada soriceului 11hc4lj
Ceaiul de macese ajuta in prevenirea unor boli si afectiuni, ca de exemplu: boli ale sistemului cardiovascular, boli ale rinichilor, tractului urinar si vezicii urinare. Este foarte bun pentru combaterea diareei, calmarea durerilor de cap, ameliorarea proceselor inflamatorii.

In timpul iernii ceaiul de macese este recomandat in cazuri de tuse si raceala, are efect extraordinar impotriva acestor afectiuni sezoniere. Ajuta si in tuse uscata si persistenta deoarece are rol in calmarea muscoasei gatului, elimina senzatia de uscaciune in gat si ajuta la eliminarea secretiilor expectorante. Pentru a calma tusea si a suprima durerea este ideal sa se adauge in ceaiul de macese cate o lingurita de miere de albine….cititi mai mult pe net sursa de inspiratie…
Ceai din coada soriceului O9lhn6
Mod de preparare a ceaiului de macese – Intr-un bol se pun 2 linguri de macese (sau 10-15 boabe) taiate si o cana de apa, se lasa sa stea timp de 6 ore, se strecoara, se incalzeste putin, se adauga putin zahar sau miere de albine si se bea. Ceaiul se poate bea rece sau cald. Daca se fierb macesele 10 minute in apa se pierd toate proprietatile acestora – mineralele si vitaminele.

Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Re: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSat Jul 21, 2018 6:47 am



Ceai din coada soriceului Dovlec12
Ceai din coada soriceului Dovlec13
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Re: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitimeSat Jul 21, 2018 6:49 am

Este benefic pentru sanatatea organismului...
Lupta impotriva imbatranisii..,are vitamina A,E,C...
Regleaza tensiunea arteriala-au continut mare de magneziu si potasiu...
Ajuta la vindecarea ranilor,fiind un adevarat pansament gastric;vindeca gastrita... sucul facut si baut din dovlecel;
Mentine vederea sanatoasa...
Asa ca vi-l recomand cu mare placere !
Sa aveti o zi buna !
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
RHM Tattoo
Asistent
Asistent
RHM Tattoo


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 458
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 0
Varsta Varsta : 35
Localizare Localizare : Bistrita

Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Re: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitimeMon Aug 20, 2018 1:13 pm

ana16 wrote:


Ceai din coada soriceului Dovlec12
Ceai din coada soriceului Dovlec13

arata bine ciorba
Back to top Go down
https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Sponsored content





Ceai din coada soriceului Empty
PostSubject: Re: Ceai din coada soriceului   Ceai din coada soriceului Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ceai din coada soriceului
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Cafeneaua Trandafirul-bleu :: Bun venit! :: Cafeneaua virtuala :: Sanatate-
Jump to: