Cafeneaua Trandafirul-bleu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafeneaua Trandafirul-bleu

Imi doresc ca acest forum sa poarte amprenta celui care alege sa-si impartaseasca gandurile, sentimentele in scris sau imagini(poze), despre el, ea, viata, dragoste, prietenie
 
HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» BUNA DIMINEATA,SAMBATA !
ZODII DE APA : Icon_minitimeSat May 18, 2024 7:39 am by ana16

» sa numaram pana la infinit
ZODII DE APA : Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:56 am by ana16

» BUNA DIMIEATA,VINERI !
ZODII DE APA : Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:52 am by ana16

» Chat topic
ZODII DE APA : Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:45 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,JOI !
ZODII DE APA : Icon_minitimeThu May 16, 2024 1:41 pm by ana16

» BUNA DIMINEATA,MIERCURI !
ZODII DE APA : Icon_minitimeWed Mar 27, 2024 10:22 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,DUMINICA !
ZODII DE APA : Icon_minitimeSun Feb 04, 2024 1:17 pm by Guest

» CAND IARNA VINE....
ZODII DE APA : Icon_minitimeSun Dec 03, 2023 3:32 pm by ana16

» Autumn (toamna)
ZODII DE APA : Icon_minitimeTue Nov 28, 2023 8:15 pm by Guest

vizitatori
ZODII DE APA : Percent_0
Top posting users this month
ana16
ZODII DE APA : EmptyZODII DE APA : I_voting_barZODII DE APA : Empty 
Geo1000
ZODII DE APA : EmptyZODII DE APA : I_voting_barZODII DE APA : Empty 

 

 ZODII DE APA :

Go down 
AuthorMessage
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6387
Puncte Puncte : 6781
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

ZODII DE APA : Empty
PostSubject: ZODII DE APA :   ZODII DE APA : Icon_minitimeTue Jun 14, 2016 10:30 am

Zodii de Apa: Racul , Scorpionul si Pesti.
In functie de acestea, iata care sunt cele patru arhetipuri feminine in astrologie, fiecare femeie incadrandu-se intr-una din ele, chiar daca prezinta caracteristici din mai multe
ARHETIPUL MAMEI este specific, mai cu seama, zodiilor de pamant (Taur, Fecioara si Capricorn). De ce? Pentru ca elementul pamant este simbolul fecunditatii si al regenerarii. Multe dintre femeile cu zodii de pamant fac parte din arhetipul mamei in astrologie caci esenta vietii pentru ele consta in a naste, a hrani, a creste si a proteja fiintele din jurul lor. Insa nu este obligatoriu ca doar femeile din zodiile de pamant sa fie arhetipul mamei. Orice femei care are foarte multa energie, dorinta de viata si, mai ales, dorinta de a proteja, asadar o atitudine materna in aproape orice face se incadreaza in arhetipul mamei.
ARHETIPUL FASCINATOAREI este specific, mai ales, femeilor din zodiile de apa (Rac, Scorpion si Pesti). Acest element este considerat originea vietii, dar si un mijloc de purificare si de regenerare. Fluiditatea apei, ca element zodiacal, se traduce in viata de zi cu zi ca intensitate, infinit de posibilitati si mister. Iar toate acestea se regasesc in femeile care sunt arhetipul fascinatoarei. Ele adora misterul, adora si schimbare si magia noutatii. Femeile cu arhetipul fascinatoarei pun mare accent pe seductie pe toate planurile: fac tot posibilul sa se faca placute, sa farmece oamenii din jurul lor si nu se sfiesc sa foloseasca puterea de seductie in scop personal. Arhetipul fascinatoarei poate da dovada si de instabilitate emotionala, pe fondul instabilitatii specifice elementului apa. Insa, in esenta, sunt femei care stiu sa integreze sexualitatea in viata de zi cu zi, dar si in tot ceea ce este „divin”, „de dincolo”, „supraomenesc” in jurul lor.
Tipuri de bijuterii pentru RAC:
RACUL – Spirit sensibil și femininZODII DE APA : 2vv3kno
Culoarea reprezentativă pentru rac este albul. Bijuteriile ideale pentru domnițele născute în zodia racului sunt cele elegante, dar discrete, delicate și lady-like, iar influențele vintage sunt mereu binevenite. Pietrele norocoase sunt opalul, piatra lunii, aventurin și calcedonia albastră, preferabil purtate alături de argintiu.
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6387
Puncte Puncte : 6781
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

ZODII DE APA : Empty
PostSubject: Re: ZODII DE APA :   ZODII DE APA : Icon_minitimeTue Jun 14, 2016 10:56 am

Rac
Elementul tău este apa, deci îţi poartă noroc peştii, delfinii, steluţele de mare sau alte simboluri care au de a face cu apa. Ca să atragi fericirea în dragoste, poartă scoici sau perle. Iar pentru noroc în carieră ai nevoie de o bjiuterie din argint în formă de lună



Si ultimul, dar nu si cel din urma, semn zodiacal e reprezentat de Pesti. Argintul, ametistul si pietrele albastru inchis pot creste potentialul Pestilor.
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
 
ZODII DE APA :
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Cafeneaua Trandafirul-bleu :: Bun venit! :: Cafeneaua virtuala :: Despre zodii-
Jump to: