Cafeneaua Trandafirul-bleu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafeneaua Trandafirul-bleu

Imi doresc ca acest forum sa poarte amprenta celui care alege sa-si impartaseasca gandurile, sentimentele in scris sau imagini(poze), despre el, ea, viata, dragoste, prietenie
 
HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» BUNA DIMINEATA,LUNI!
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeToday at 8:26 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,SAMBATA !
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSat May 18, 2024 7:39 am by ana16

» sa numaram pana la infinit
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:56 am by ana16

» BUNA DIMIEATA,VINERI !
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:52 am by ana16

» Chat topic
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeFri May 17, 2024 7:45 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,JOI !
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeThu May 16, 2024 1:41 pm by ana16

» BUNA DIMINEATA,MIERCURI !
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeWed Mar 27, 2024 10:22 am by ana16

» BUNA DIMINEATA,DUMINICA !
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Feb 04, 2024 1:17 pm by Guest

» CAND IARNA VINE....
DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Dec 03, 2023 3:32 pm by ana16

vizitatori
DESPRE OAMENI ! Percent_0
Top posting users this month
ana16
DESPRE OAMENI ! EmptyDESPRE OAMENI ! I_voting_barDESPRE OAMENI ! Empty 
Geo1000
DESPRE OAMENI ! EmptyDESPRE OAMENI ! I_voting_barDESPRE OAMENI ! Empty 

 

 DESPRE OAMENI !

Go down 
2 posters
AuthorMessage
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Jun 12, 2016 7:52 am

DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx

DESPRE OAMENI ! 2hzikw4"Omul potrivit este cel care e lângă tine și când îți râde sufletul de bucurie, dar și când e înecat de lacrimi.
Omul potrivit este cel care îți iubește defectele și-ți adoră calitățile.
Omul potrivit este cel în brațele căruia găsești protecție, siguranță, liniște, împăcare, iubire.
La un bărbat, contează înțelepciunea, nu bogăția.
La o femeie, contează încrederea, nu frumusețea.
La omul iubit, contează răbdarea, nu dorințele.
La fiecare, contează atitudinea și atenția față de celălalt.
Și, acolo unde primează iubirea, nu mai contează nimic altceva.”
................................................
DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx
„Cei mai fericiți oameni nu dispun în mod necesar de tot ce este mai bun.
Ei doar fac ceea ce este mai bun din tot ce vine în calea lor”.


Last edited by ana16 on Sun Jun 12, 2016 8:40 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Jun 12, 2016 8:37 am

DESPRE OAMENI ! 2ns1d94Bun venit,dragilor !
Miroase a zambet si-a lucire de stea…a rasarit si apoi a apus…a implinire si dor…a inceput si sfarsit…a mere ce se coc si-a raza de soare ratacita-n frunzis…miroase a umbra de dor si-a speranta…si-a fragi ce dau in parg…miroase a ploaie, a curcubeu, miroase a luna agatata-n intrebari fara raspuns… miroase a tine, miroase a mine…dar niciodata a noi..
O zi binecuvantata alaturi de cei dragi!
……………………………………………………………….DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx
Pastreaza dragostea in  inima ta..fiindca fara ea viata ta e ca o gradina in care florile  mor… !
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Jun 12, 2016 8:40 am

DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx
DESPRE OAMENI ! I4mhxh„Bautura luciditatii ;este cea mai buna hrana pentru minte ,caci spre deosebire de bauturile spirtoase limpezeste gandurile;cafeaua alunga norii care intuneca imaginatia si inlatura apasarea grea; ea permite unei raze de adevar sa patrunda in realitatea intunecata a lucrurilor”
a spus Jules Michelet ,istoric francez.
Sa aveti o zi de duminica reusita,buna,cu senin si frumos in ea!
DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeSun Jun 12, 2016 8:45 am

Multumim,draga Kmy,e necesar ca se bea multa.. DESPRE OAMENI ! W1s3sm cafea  pe aici   confused  flower ,e cautata mai ales cand e facuta de tine si celelalte prietene virtuale..
https://youtu.be/Ia-hjVWxSmI
DESPRE OAMENI ! 2wrgcwx
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeThu Jul 28, 2016 8:08 am

'Căutăm fericirea.......?
Când afară este cald, ne-am dori să ne plimbăm prin ploaie. Când plouă, preferăm să stăm în casă și să ne anulăm toate planurile în favoarea unui film bun și a unei căni cu ciocolată caldă. Când este iarnă, am dori să simțim căldura verii. Când este vară, avem momente când ne este dor să facem un om de zăpadă.
Căutăm iubirea în orice. Când o găsim, ajungem la concluzia că nici așa nu ne este bine și fugim pur și simplu, fără nici măcar un regret.
Căutăm un loc de muncă stabil, prieteni, căutăm să ne "construim" viața așa cum am visat intodeauna, căutăm ocazii, căutăm să profităm de oportunități, căutăm.. fix ceea ce nu avem nevoie în acel moment.
Nu suntem niciodată mulțumiți. Regăsim fericirea în trecut, și ne dăm seama că au fost momente în viața noastră când am avut tot ce ne trebuia și pur și simplu nu am știut să apreciem. Habar nu am ce trebuie să faci ca să fii fericit, dar cred că este necesar să te mulțumești cu ceea ce ai.
Probabil cel mai mare defect al nostru, este că nu suntem mulțumiți niciodată. Cum îmi spunea mereu o prietenă, "regretele vin intodeauna tardiv".
Vă doresc să fiți mulțumiți, fericiți și să vă bucurați de ceea ce trăiți, toate sunt cu un scop...Absolut nimic nu este întâmplător!''DESPRE OAMENI ! V4mr0n
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeThu Jul 28, 2016 8:09 am

Impresionant: Scrisoarea unei bătrâne către o ființă tânără. Bătrânețea este un dar. Bătrânețea m-a eliberat
Zilele trecute, o ființă tânără m-a întrebat cum e să fiu bătrână. Recunosc că m-am pierdut puțin cu firea, deoarece eu nu mă consideram a fi bătrână. Văzându-mi reacția, ființa s-a zăpăcit, de aceea i-am spus că întrebarea ei este interesantă, și că mă voi gândi la ea și că în curând îi voi răspunde, relateaza ampress.ro. „Am decis că bătrânețea este un dar. Cred că pentru prima dată pot spune că astăzi sunt persoana care îmi doream cândva să fiu. Nu, bineînțeles că nu e vorba despre corpul meu! Uneori acest corp mă lasp disperată – ridurile, pungile sub ochi, petele pe piele, fundul lăsat. Adesea mă șochează bătrânica ce s-a mutat cu traiul la mine în oglindă, însă nu obișnuiesc să-mi fac mult timp griji pe seama acestei cauze, și neliniștile îmi trec repede. Pentru nimic în lume nu mi-aș schimba prietenii extraordinari, viața remarcabilă, familia mea adorabilă ca să am mai puține fire de păr sur și o burtă dreaptă. Cu cât îmbătrânesc, devin mai îngăduitoare cu mine, mai puțin critică. Am devenit prietenul meu. Nu-mi fac reproșuri pentru că am mâncat cu un biscuit mai mult, pentru că nu mi-am strâns patul, pentru că mi-am cumpărat această șopârlă de ciment prostească, de care nu am deloc nevoie, dar care oferă grădinii mele un aer avangardist. Am dreptul să mănânc prea mult, să nu strâng după mine, să fiu chiar extravagantă. Am fost martoră la cum prea mulți prieteni au părăsit această lume prea devreme, înainte să înțeleagă, înainte să încerce marea libertate ce o oferă bătrânețea. Cine și ce treabă are dacă citesc până la patru dimineața și dorm până la amiază? Dansez cu mine însumi, ascultând melodii minunate, și, dacă-mi vine să plâng pe seama iubirii plecate, ce să-i fac, plâng. Voi merge pe plajă în costum de baie care abia de-mi ține corpul umflatDESPRE OAMENI ! 2namb06
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeTue Aug 23, 2016 9:47 am

Castelul hobbiților de la Sibiu
Ati auzit ori stiati ca exista???
E construit de un roman si sotia sa in doi ani de zile…si inspirat dupa poveste,Alba ca Zapada…DESPRE OAMENI ! 11qi70kCastelul are o fundaţie de beton, structură de lemn, iar în spate un amestec de argilă, nisip, paie şi balast. Se diferenţiază de alte clădiri în mai multe feluri: „pereţii respiră, este tencuit pe exterior cu var hidraulic, care lasă pereţii să respire, dar nu lasă apa să intre. Cu cât trece timpul se întăreşte, ca la cetăţile romane“, spune Răzvan Vasile.

Structura castelului permite ca vara să fie mai răcoare în interior, iar iarna mai cald.
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚
ana16


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 6390
Puncte Puncte : 6786
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 79
Localizare Localizare : Galati

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeWed Aug 24, 2016 5:40 pm

Noi suntem ca un cântec, nu credeţi? Un cântec nu se poate cânta niciodată de la sfârşit spre început. Trebuie să-l cânţi totdeauna îndreptându-te spre sfârşit. Pe parcurs, în timp ce cânţi încă şi muzica te îmbată, îţi dai seama că sfârşitul se apropie totuşi, oricât l-ai amâna. Încerci să lungeşti puţin notele, dar asta nu dă cântecul înapoi, nu reînvie ceea ce a murit din muzică între timp. Amâni doar sfîrşitul. Te încăpăţânezi să nu recunoşti o evidenţă. Că orice cântec are un sfârşit. Oricât ar fi de frumoasă o melodie, vine o clipă când ea e acoperită de tăcere. Când tăcerea e mai puternică decât muzica……….Un cantec si o dimieata magnifica pe aripile viselor tale! photo 0_9fada_22f9b181_L.png
Back to top Go down
http://www.anitanna.wordpress.com
Blue Sky
♧VIP♧
♧VIP♧
Blue Sky


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1956
Puncte Puncte : 2285
Reputatie Reputatie : 1
Localizare Localizare : in Europa

DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitimeThu Aug 25, 2016 3:32 pm

foarte frumos topicul
Back to top Go down
http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Sponsored content





DESPRE OAMENI ! Empty
PostSubject: Re: DESPRE OAMENI !   DESPRE OAMENI ! Icon_minitime

Back to top Go down
 
DESPRE OAMENI !
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» VIA SI VINUL !
» POEZIA ZILEI
» DESPRE ZARURI !
» DESPRE INGERI !
» DESPRE BERZE !

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Cafeneaua Trandafirul-bleu :: Bun venit! :: Cafeneaua virtuala-
Jump to: